Site Overlay

Pamiętaj o tym, kiedy zaczynasz budować stronę www

„Cześć, nazywam się Andrzej Pluta. Prowadzę firmę AP Optymalizacja. Od ponad 20 lat zajmuję się optymalizacją procesów w marketingu internetowym.

O czym należy pamiętać, kiedy zaczynasz budować stronę internetową?

Wiele osób uważa, że strony internetowe powstają poprzez kodowanie i umieszczenie jakiejkolwiek treści. Nie jakiejkolwiek. Treść jest tak samo ważna dla strony internetowej, jak projekt, ale treść (często nazywana słowem kontent) musi być unikalna. SEO i pozycjonowanie treści od momentu ich utworzenia pomoże generować większy ruch i linki zwrotne, co z kolei przełoży się na większą liczbę konwersji.

 

Kiedy tworzysz stronę internetową, masz do wyboru różne systemy CMS, takie jak WordPress, Joomla, Drupal i Blogger – wymieniam tylko kilka. Wraz z CMS dostępne są różne wtyczki, dzięki którym Twoja witryna staje się wyjątkowa w Internecie. Kiedy budujesz swoją witrynę za pomocą tych narzędzi, ważne jest, aby upewnić się, że treść jest zoptymalizowana od samego początku. Taka optymalizacja obejmuje metatagi do celów SEO, słowa kluczowe określające pozycję treści w SERP (strony wyników wyszukiwania), łączenie podstron razem w schemat linków wewnętrznych i zewnętrznych. Pamiętać należy, aby użyty temat graficzny był RWD ( responsywny tzn. dostosowany do różnych przenośnych urządzeń np. smartphonów czy tabletów.

Stworzenie strony internetowej to nie koniec procesu. Aby upewnić się, że jest dobrze pozycjonowana w wyszukiwarkach, musisz później wykonać dużo prac. Jedną z nich jest stała optymalizacja treści na Twojej stronie od momentu jej opublikowania.

Do najważniejszych aspektów optymalizacji strony internetowej jest skupienie się na metatagach, słowach kluczowych i linkach zwrotnych. Możesz do tego użyć Google Search Console lub SEMrush.

Jeśli nie masz czasu na pisanie unikalnych treści, spróbuj użyć twórców treści online, takich jak Upwork, Fiverr lub zwyczajnie zadzwoń do mnie i zleć wykonanie strony. Nawet w ciągu trzech dni roboczych możesz mieć zbudowana stronę prezentacyjną dla Twojej firmy, startup-u czy innego projektu.

Najważniejsze dla każdej witryny jest upewnienie się, że treść jest zoptymalizowana i odpowiednia. Pomoże to w uzyskaniu wyższych rankingów i lepszych pozycji w Google i innych wyszukiwarkach.

Treść na każdej podstronie witryny www powinna być dobrze zorganizowana, czytelna i angażująca, powinna zawierać co najmniej 1500 słów lub więcej, ale nie więcej niż 3000 słów. Treść powinna również zawierać obrazy (zdjęcia lub video) związane z tematem artykułu.

 

Chcesz, aby ktoś zbudował za Ciebie stronę internetową? Masz pytania? Zadzwoń i zapytaj: +48531888925. Więcej o mnie znajdziesz na stronach: apoptymalizacja.pl , andrzejpluta.pl oraz renomafirmy.pl ”

Dodaj komentarz